Seçil Erzan’ın mahalleden arkadaşı 500 bin doları elleriyle verdi… Hem şüpheli hem mağdur oldu

Seçil Erzan’ın sadet zincirine doğup büyüdüğü Çorlu’daki yakınları da ya şüpheli ya da mağdur olarak dahil oldu. Aynı zamanda Çorlu Belediyespor Başkanı Hasan Eligül’ün yeğeni olan, Hüseyin Eligül de bunlardan biri. Eligül’ün ismi iddianamade şüpheli olarak geçiyor. Erzan’ın ifadesine göre Eligül, İbrahim Kocabaldır’dan poşet içinde aldığı parayı kendisine ulaştırdı.
Ancak Eligül aynı zamanda Erzan’ım mağdurlarından. İddiaya göre Eligül Erzan’a toplamda 500 bin dolar kaptırdı.

ZABITADA 500 BİN DOLAR NE ARAR?

Ancak burada dikkat çeken ayrıntı Eligül’ün Çorlu Belediyesi’nde zabıta memuru olması. Bu durum “Zabıta memurunda 500 bin dolar ne arar” sorusunu da gündeme getirdi.
Çorlu’da gazetecilik yapan Ercan Kılıçlı, Eligül ile telefonla görüştüğünü belirterek söz konusu iddialara karşı aldığı yanıtları açıkladı:
“Kendisine herkesin merak ettiği ‘Bir zabıta memurunda 500 bin dolar nasıl olur” sorusunu sordum. Çorlu’daki evini satmış. Annesinden babasından kalan tarlayı satmış. Ne kadar mal varlığı varsa buraya yatırmış. “

ELİGÜL: SEÇİL’İN ÇOCUKLUĞUNU BİLİRİM

Seçil Erzan Çorlu doğumlu. Eligül ile aynı mahallede yaşamışlar. Eligül Erzan’ı çocukluğunu bildiğini söyledi. Erzan’ın anne ve babasını iyi tanıyor. Erzan’ın annesi yatalak hasta oluyor. Hüseyin Eligül’ün eşi Erzan’ın annesinin bakımını üstleniyor. Haftada bir iki gün gidip yemek yapıyor. Seçil Erzan İstanbulda’yken annesine Hüseyin Elgül ve eşi bakıyor.”

ERZAN’DAN FAİZ ALINCA ONA GÜVENİYOR

Hüseyin Eligül Seçil Erzan’ın kedisine dolar bazında çok yüksek faizler verdiğini, sadece şube müdürlerine özel, Denizbank Genel Müdürü’nünde içinde bulunduğu özel bir fon olduğunu söylediğini anlattı. Erzan Eligül’e ‘Paran varsa sen de getir sana da yardımcı olalım’ diyor. Eligül önce bir miktar para veriyor. Ardından faizini alınca Erzan’a güveniyor. “

YAKIN ÇEVRESİNDEN DE PARA TOPLUYOR

Eligül ‘Tanıdığımız güvendiğimiz bildiğimiz biri olunca evimizi sattık, tarlamızı sattık. Baktık paramızı alıyoruz, yakın çevremize de söyledik’ diyor. Yakınlarından kimi 10 bin, kimi 20 bin doları Eligül aracılığıyla Erzan’a veriyor. Eligül’ün kendisinin ve yakın çevresin toplayarak Erzan’a parça parça verdiği paraların toplamı 500 bin doları bulmuş.

EVİNİ YALŞAIK 5 MİLYON LİRAYA SATP ERZAN’A VERİYOR

Eligül Çorlu’nun iyi bir semtinde bulunan evini geçen yıl 5 milyon liraya satıyor. Kendisi 500 bin doların açıklamasını böyle yapıyor.”

Eligül’ün Erzan’a verdiği 500 bin doların yaklaşık 200-250 bin dolarının kendisinin. Geri kalan kısmının ise yakın çevresinden topladığı para olduğu öne sürüdü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir